Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Česká pojišťovna a Generali se spojí

Česka pojišťovna (ČP) a konkurenční Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio Generali se do konce roku stane součástí ČP. Nový subjekt ponese název Generali Česká pojišťovna. Obě pojišťovny o tom informovaly ve středu. Česká pojišťovna teď vede nezbytná jednání s regulátorem.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Česká pojišťovna a Generali se spojí

Český pojistný trh tak bude mít nového lídra. Tím je zatím Kooperativa. Generali Českou pojišťovnu povede současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny Roman Juráš.

Obě pojišťovny jsou od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu. Spojením jejich aktivit se rozšíří nabídky produktů.

Od transakce bude si pojišťovny slibují určité úspory, a tedy i větší nákladovou efektivitu. „Budeme se tak moci více soustředit na další rozvoj digitalizace a moderních technologií, a to zejména těch, které přinesou užitek klientům. Z hlediska efektivity se dá obecně říct, že multibrandové strategie jsou zejména na relativně malém trhu náročné,” uvedl Juráš.

Česká pojišťovna je druhou největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 21,5 procenta. Pojišťovna Generali patří s tržním podílem 6,9 procenta mezi šest největších českých pojišťoven.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků