Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jana Šprunková, Právo

Ceny starších bytů vzrostly. Nejvíce ve Zlínském kraji

V průměru o 10,9 procenta vzrostly meziročně ceny starších bytů v Česku. Případní zájemci tak nyní zaplatí za metr čtvereční v průměru 39 081 korun. V nejdražší Praze byly do konce února v porovnání s nejlevnějším Ústeckým krajem ceny téměř pětkrát vyšší, největší nárůst cen nicméně zaznamenal Zlínský kraj. Vyplývá to z údajů společnosti CeMap, která porovnávala ceny zhruba 460 tisíc bytů.

Ilustrační foto Foto: Jana Šprunková, Právo
Ceny starších bytů vzrostly. Nejvíce ve Zlínském kraji

"Více než desetiprocentní růst je dán především nízkým počtem kvalitních nemovitostí k prodeji a zároveň celkovou nízkou výstavbou ve velkých městech," uvedl výkonný ředitel společnosti CeMap Ondřej Hon.

Za nejdražší Prahou s průměrnou cenou 91 797 korun za metr čtvereční následují s výrazným odstupem Jihomoravský (50 827 korun), Středočeský (44 525 Kč) a Královéhradecký kraj (38 394 Kč).

V nejlevnějším Ústeckém kraji byla na konci února průměrná cena 19 294 korun za metr čtvereční. Následovaly Moravskoslezský kraj (25 786 Kč), Vysočina (32 006 Kč) a Liberecký kraj (33 322 Kč).

V meziročním srovnání ceny starších bytů nejvíce vzrostly ve Zlínském kraji, téměř o čtvrtinu. Více než o 15 procent stouply také v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Naopak v Pardubickém kraji se ceny zvýšily o 1,4 procenta, v Karlovarském a Jihomoravském kraji kolem šesti procent.

Anketa
Budou se podle vás ceny bytů ještě zvyšovat?
Ano, určitě.
75.3 %
Spíše budou stagnovat.
12.8 %
Ne, budou klesat.
11.9 %
Celkem hlasovalo 1247 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků