Hlavní obsah

Ceny benzinu a nafty pokračují v růstu

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku pokračují ve zdražování. Benzin Natural 95 stál ve středu průměrně 27,62 koruny za litr, o 23 haléřů více než o týden dřív. Průměrná cena litru nafty se zvýšila o 20 haléřů na 27,17 koruny. Nad 27 korun se dostala poprvé od poloviny dubna. Vyplývá to z informací společnosti CCS, jež ceny sleduje.

Ceny benzinu a nafty pokračují v růstu

Ceny pohonných hmot v Česku rostou od poloviny května, v uplynulých několika týdnech vždy o desítky haléřů na litr. Předtím ceny od poloviny ledna klesaly. Benzin i nafta jsou tak stále o pět korun levnější než před rokem.

Nejvíce si čerpací stanice za Natural 95 účtují v Praze, v průměru 28,57 koruny za litr. Nad 28 korunami za litr je průměrná cena už jen na Vysočině.

Více než 28 korun stojí v průměru v hlavním městě také nafta, cena 28,36 koruny za litr je mezi kraji jediná nad touto hranicí.

Ve většině krajů zůstávají ceny nafty pod 27 korunami, nejméně motoristé platí ve Zlínském kraji, v průměru 26,69 koruny za litr. Ve Zlínském kraji je nejlevnější také Natural 95, průměrně za 27,24 koruny za litr.

Ceny ropy ve středu rostly navzdory zprávě o překvapivém růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ připisovala 0,6 procenta na 43,35 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 0,9 procenta na 40,97 dolaru za barel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků