Hlavní obsah
Foto: Tomáš Reiner, Novinky

Britské finanční firmy zvedají mzdy, než začne platit omezení odměn

Skoro dvě třetiny britských finančních společností zvýšilo mzdy, aby se pokusilo zabránit odlivu talentovaných pracovníků, až příští rok začne platit omezení Evropské unie na výši odměn bankéřů. Podle agentury Reuters to ukázaly pondělní výsledky průzkumu personální agentury Robert Half Financial Services.

Foto: Tomáš Reiner, Novinky
Britské finanční firmy zvedají mzdy, než začne platit omezení odměn

Průzkum zjistil, že odchodu zaměstnanců se kvůli stropu na výši bonusů obává 93 procent řídicích pracovníků ve finančních službách. Pětašedesát procent jich následně zvýšilo mzdy průměrně o 20 procent, aby zavedení stropu kompenzovalo.

Zaměstnanecké benefity rozšířilo 60 procent dotázaných. Více než polovina řídících pracovníků se také „velmi obává“, že omezení odměn a s ním související zvýšení základního platu povede k nestabilitě ve struktuře nákladů jejich společností.

Limit odměn, který v dubnu schválil Evropský parlament, je nejpřísnějším omezením platů finančníků na světě. Vychází přitom vstříc rozhořčení politiků a veřejnosti nad chováním finančního sektoru od finanční krize roku 2008.

Za běžných okolností odměny bankéřů nebudou moci přesáhnout jejich základní mzdu. Se souhlasem svých akcionářů budou banky svým špičkovým pracovníkům smět vyplatit odměnu ve výši dvojnásobku základního platu. Opatření vstoupí v platnost příští rok. S pravidly nesouhlasila především Británie, v níž hraje bankovní sektor významnou ekonomickou úlohu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků