Hlavní obsah
Foto: Mike Segar, Reuters

Black Friday v německém Amazonu provází stávka zaměstnanců

Německý odborový svaz Ver.di vyhlásil několikadenní stávku zaměstnanců tamního Amazonu. Informoval o tom server týdeníku Die Zeit. Začala v pátek, tedy v době akce Black Friday zaměřené na slevy. Odboráři chtějí stávkou docílit zvýšení tarifních mezd zaměstnanců v logistice.

Foto: Mike Segar, Reuters
Black Friday v německém Amazonu provází stávka zaměstnanců

Společnost v zemi provozuje 13 logistických center s 13 tisíci zaměstnanci.

Protestní akce je nahlášena v šesti centrech - v Lipsku, Bad Hersfeldu, Koblenci, Rheinbergu, Werne a Grabenu, a to na pátek, sobotu a na pondělí. V Koblenci, Lipsku a Bad Hersfeldu má potom stávka pokračovat i v úterý nad ránem.

Stávka tak nenaruší jen páteční slevovou akci Black Friday, ale také navazující pondělní slevovou akci Cyber Monday, uvedl Die Zeit.

Mluvčí Amazonu tvrdí, že zákazníci dopady stávky nepocítí. „Balíky přijdou včas,“ nechal se slyšet. Většina zaměstnanců podle něj bude normálně vyřizovat objednávky.

Stávky v německém Amazonu se opakují od května 2013, aniž by se spor mezi vedením firmy a odbory vyřešil. Odboráři pravidelně svolávají stávky a opakovaně pro ně volí i období vánočních svátků nebo datum slevových akcí typu Black Friday.

Black Friday využili ke stávkám v loňském roce zaměstnanci Amazonu nejen v Německu, ale také ve Španělsku či Velké Británii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků