Hlavní obsah

Benzin je nejdražší od června 2019

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku pokračuje, i když tempo zpomalilo. Benzin i nafta zdražily za poslední měsíc o více než korunu za litr. Jen ve druhém červencovém týdnu se cena zvýšila o víc než 50 haléřů. I přes aktuální zpomalení trendu je nyní průměrná cena Naturalu 95 nejvyšší od počátku června 2019 a nafta stojí nejvíc od počátku loňského února.

Benzin je nejdražší od června 2019

Cena benzinu Natural 95 ve středu oproti stejnému dni minulého týdne stoupla o pět haléřů na průměrných 33,70 koruny za litr. Nafta stála ve středu průměrně 31,63 koruny za litr, což bylo o čtyři haléře více než o týden dříve. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.

Nejlevnější benzin v tuto chvíli řidiči tankují v Moravskoslezském kraji, kde je litr v průměru za 33,38 koruny. Za naftu si čerpací stanice účtují nejméně v Ústeckém kraji, kde litr v průměru vychází na 31,28 koruny.

Nejvyšší zůstává i nadále cena paliv v Praze. Natural 95 stojí v hlavním městě průměrně 34,32 koruny za litr a nafta 32,27 koruny za litr.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 21. červenci

Foto: Novinky

Loni o prázdninách byly ceny pro motoristy výrazně příznivější. Litr Naturalu 95 se před rokem prodával zhruba o 5,60 koruny levněji, průměrná cena nafty byla nižší o čtyři koruny.

Ceny ropy v průběhu středy rostly. A to přesto, že minulý týden nečekaně stouply americké ropné zásoby a výhled poptávky kazí stoupající počet nakažených covidem-19.

Severomořská ropa Brent kolem 16:30 SELČ připisovala zhruba 3,1 procenta na 71,48 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst 3,5 procenta na 69,54 dolaru za barel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků