Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 26. červnu Foto: Martin Havelka, Novinky

Benzin i nafta pokračují ve zlevňování

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne znovu zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 i nafty v průměru klesl shodně o 14 haléřů. Litr naturalu se nyní prodává v průměru za 33,14 koruny. Litr nafty zlevnil na průměrných 32,21 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 26. červnu Foto: Martin Havelka, Novinky
Benzin i nafta pokračují ve zlevňování

Paliva v Česku od poloviny února zdražovala, růst cen se zastavil na začátku června.

Nejdražší pohonné hmoty jsou momentálně u čerpacích stanic v Praze. Benzin se v hlavním městě prodává v průměru za 33,66 koruny za litr, což je o osm haléřů méně než před týdnem. Litr nafty tam stojí průměrně 32,98 koruny. I v tomto případě došlo za týden ke zlevnění o osm haléřů.

Do minulého týdne byl benzin nejdražší na Vysočině, kdy nyní litr stojí 33,60 koruny. Za týden tak zlevnil o celých 23 haléřů.

Naopak nejméně řidiči zaplatí za pohonné hmoty v Jihočeském kraji. Tam se litr benzinu prodává průměrně za 32,68 koruny, což je o 20 haléřů méně než před týdnem. Litr nafty se na jihu Čech prodává za 31,68 koruny, o 15 haléřů levněji než před týdnem.

Ceny ropy ve středu rostly

Ceny ropy ve středu výrazně rostly a dostaly se na nejvyšší úrovně od konce května.

Ilustrační foto

Foto: Christian Hartmann, Reuters

Severomořská ropa Brent si kolem 17:00 SELČ připisovala 2,6 procenta na 66,76 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 3,4 procenta na 59,79 dolaru za barel.

Ceny ropy reagovaly na nečekaně silný pokles amerických zásob a výpadek hlavní rafinérie na východním pobřeží USA. Rafinérie ve Philadelphii bude podle zdrojů agentury Reuters pravděpodobně natrvalo uzavřena poté, co ji silně poškodil rozsáhlý požár.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků