Hlavní obsah

Benzin a nafta za týden opět zlevnily o dvě desítky haléřů, jsou nejlevnější od jara

Pohonné hmoty v Česku za uplynulý týden opět zlevnily zhruba o dvě desítky haléřů. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 18 haléřů na 31,86 koruny za litr a cena nafty o 23 haléřů na 31,46 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Ceny benzinu i nafty vytrvale padají už několik týdnů.

Benzin a nafta za týden opět zlevnily o dvě desítky haléřů, jsou nejlevnější od jara

Natural 95 je tak nyní nejlevnější od loňského dubna a cena nafty je nejnižší od loňského března.

Pohonné hmoty zlevňují zhruba od poloviny ledna. Za tu dobu průměrné ceny benzinu i nafty klesly přibližně o 60 haléřů.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 12. únoru

Foto: Martin Havelka, Novinky

Z jednotlivých regionů jsou ceny pohonných hmot stále nejnižší v Jihočeském kraji, kde řidiči koupí litr Naturalu 95 v průměru za 31,35 koruny a litr nafty za 30,99 koruny. Jižní Čechy jsou jediným regionem, kde nafta zlevnila pod 31 korun za litr.

Naopak nejdražší jsou pohonné hmoty nadále na Vysočině a v Praze. Cena benzinu je nejvyšší na Vysočině, kde litr stojí 32,48 koruny. Druhý nejdražší benzin natankují řidiči v Praze, kde je litr vyjde na 32,43 koruny.

Na Vysočině a v Praze je navíc i nejdražší nafta v celé republice. V obou regionech stojí litr nafty aktuálně 32,08 koruny.

Ropa ve středu zdražovala

Ceny ropy ve středu výrazně stoupaly kvůli poklesu obav z negativních dopadů epidemie koronaviru na poptávku po této surovině.

Severomořská ropa Brent kolem 17:45 SEČ připisovala přes tři procenta na 55,66 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 2,4 procenta na 51,13 dolaru za barel.

Zdražování ropy ve středu nezabránila ani zpráva o překvapivě prudkém nárůstu zásob suroviny v USA. Americký Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy se minulý týden zvýšily o 7,5 milionu barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst o pouhé tři milionu barelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků