Hlavní obsah
Jaguar F-Pace (2015). Ilustrační foto Foto: Jaguar

Automobilka Jaguar Land Rover míří na Slovensko

Britská automobilka Jaguar Land Rover podepsala se slovenskou vládou memorandum o záměru postavit svůj nový závod na Slovensku u Nitry. Po úterním mimořádném zasedání slovenské vlády to oznámil premiér Robert Fico.

Jaguar F-Pace (2015). Ilustrační foto Foto: Jaguar
Automobilka Jaguar Land Rover míří na Slovensko

„Vláda Slovenské republiky a britská společnost Jaguar Land Rover podepsaly významný dokument, který je milníkem na cestě k získání obrovské investice v oblasti automobilového průmyslu,“ uvedl Fico.

Slovenská vláda označila memorandum za krok na cestě k získání strategické investice s pozitivním dopadem pro Slovensko i celou Evropskou unii. „Těší nás, že profesionální úsilí obou stran vedlo společnost Jaguar Land Rover k závěru, že Slovensko je atraktivní zemí pro investice v oblasti automobilového průmyslu,“ dodal Fico.

Podle premiéra sblížil podpis dokumentu zájmy vlády Slovenské republiky a společnosti Jaguar Land Rover natolik, že učinil ze Slovenska preferovanou potenciální lokalitu k získání této investice. „Budeme pokračovat v jednáních a garantujeme spolupráci a součinnost všech příslušných institucí až do momentu definitivního rozhodnutí,“ zdůraznil Fico.

Na Slovensku už působí automobilky Volkswagen u Bratislavy, Peugeot Citroën u Trnavy a KIA u Žiliny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků