Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Antimonopolní úřad prošetří podezření na kartel operátorů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájí vlastní šetření mobilních operátorů. Chce prověřit, zda na trhu neexistuje kartel nebo některá firma nezneužívá svou dominanci. V pondělí o tom informoval mluvčí úřad Martin Švanda.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Antimonopolní úřad prošetří podezření na kartel operátorů

Vlastní sektorové šetření v oblasti hlasových a datových služeb antimonopolní úřad zahájí v nejbližších dnech.

„Cílem šetření bude zjistit, zda na těchto trzích existují důvody pro zásah soutěžního regulátora. Konkrétně půjde o prověření indicií, zda v oblasti mobilních hlasových a datových služeb nedochází k zakázané koordinaci soutěžitelů, případně ke zneužití dominantního postavení,” uvedl Švanda.

Odborníci delší dobu upozorňují na velmi podobné ceny tarifů neomezeného volání u tří největších tuzemských operátorů – T-Mobile, O2 a Vodafone. Účtují 700–750 korun, liší se jen objem dat.

Ještě ve čtvrtek ÚOHS tvrdil, že situace v oblasti mobilního volání a dat není sice uspokojivá, okamžitý zásah však neumožňuje.

Kvůli cenám mobilních dat skončil v únoru v čele ministerstva průmyslu Jan Mládek (ČSSD), kterému premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyčítal mimo jiné špatnou komunikaci kolem tohoto tématu. Premiér nyní resort dočasně vede. Vláda minulý týden schválila novelu telekomunikačního zákona, která by měla podle Sobotky vytvořit tlak na pokles cen mobilních dat. Operátoři tvrdí, že novela ceny jejich zákazníkům nesníží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků