Hlavní obsah
Liliane Bettencourtová zemřela ve věku 94 let. Foto: Jacques Brinon, ČTK/AP

Akcie L’Oréalu po smrti nejbohatší ženy světa posilují

Cena akcií francouzského kosmetického gigantu L’Oréal v pátek zamířila vzhůru po čtvrteční zprávě o smrti nejbohatší ženy světa Liliane Bettencourtové, která v podniku vlastnila největší podíl. Úmrtí by totiž mohlo vést k úpravě vlastnických vztahů mezi L’Oréalem a švýcarskou potravinářskou společností Nestlé.

Liliane Bettencourtová zemřela ve věku 94 let. Foto: Jacques Brinon, ČTK/AP
Akcie L’Oréalu po smrti nejbohatší ženy světa posilují

Hodnota akcií L’Oréalu krátce po zahájení pátečního obchodování stoupla zhruba o čtyři procenta. Vedly si tak nejlépe z podniků zařazených do francouzského akciového indexu CAC-40.

Rodina Bettencourtů vlastní ve společnosti L’Oréal třetinový podíl, zatímco společnosti Nestlé patří zhruba 23 procent akcií L’Oréalu. Obě strany se v minulosti dohodly, že za života Liliane Bettencourtové a minimálně šest měsíců po jejím úmrtí nebudou své podíly zvyšovat.

„Nyní se nevyhnutelně znovu rozhoří spekulace ohledně záměrů Nestlé s podílem v L’Oréalu,” uvedli analytici ze společnosti Jefferies. „Vyvstává možnost, že L’Oréal tento podíl koupí, nebo že Nestlé koupí celý L’Oréal,” dodali.

Liliane Bettencourtová zemřela ve věku 94 let. Její dcera Françoise Bettencourtová Meyersová, která je členkou správní rady L’Oréalu, ve čtvrtek prohlásila, že její rodina zůstane firmě věrná. Dále vyjádřila důvěru v současné vedení podniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků