Mezi zájemci jsou podle zástupců společnosti například výrobci z oboru LCD obrazovek nebo firmy z automobilového průmyslu, kteří na severní Moravě hledají zázemí v souvislosti s investicí automobilky Hyundai.

Závod LG.Philips v Hranicích na Moravě musel kvůli krachu své mateřské společnosti LG.Philips Displays Holding na začátku roku zastavit výrobu. Nyní se mu ale překvapivě daří, našel trhy pro klasické televizní obrazovky, které vyrábí. [celá zpráva]

Podle Petra Smutného z PricewaterhouseCoopers by měla být poptávka minimálně do konce roku "živá" a stejný vývoj lze čekat v roce 2007. Dlouhodobě ale klasické televizní obrazovky zřejmě nebudou s to konkurovat LCD technologii a během dvou až tří let bude muset hranický závod hledat jiný výrobní program, dodal Smutný s tím, že v dlouhodobém řešení má pomoci právě strategický investor.

Firmě hrozí, že bude vracet investiční pobídky

Pokud by společnost LG.Philips Displays ukončila provoz továrny v Hranicích, musela by státu vrátit mnohamiliónové investiční pobídky. [celá zpráva].

Hranická firma na výrobu televizních obrazovek, která čerpá od státu investiční pobídky za 1,3 miliardy korun, se zavázala, že do konce příštího roku zvýší počet zaměstnanců z nynějších 1300 na víc než 3000. Jinak bude muset pobídky vrátit. Splnění daných podmínek má být překontrolováno na konci roku 2007. "Hledáme řešení, aby podmínky byly splněny," uvedl Smutný.