Ve Sněmovně tomuto typu zákona, ke kterému se tyto přílepky dávají, říkají "sběrný zákon." Poslanci spoléhali na to, že na podzim tyto špatné novely s přílepky "vyčistí", aneb opraví. Senátoři uvedli, že by díky přílepkům vznikl legislativní zmetek.

K novele insolvenčního zákona byl jako tzv. přílepek přidán i návrh ministra financí Bohuslava Sobotky na ochranu klientů bank. Banky měly podle návrhu při uzavírání smlouvy o běžném účtu dávat lidem automaticky i ceník, o cenových změnách měly informovat alespoň jeden měsíc před jejich platností a ceníky měly mít na pobočkách a na webu. Zároveň by nesměly vymáhat poplatek za neoprávněnou reklamaci.

Ministerstvo financí v současnosti chystá analýzu postavení spotřebitele na finančním trhu, z které by měla vyplynout další opatření, která by přinutila banky snížit, či zrušit poplatky. [celá zpráva] Návrhy v rámci novely insolvenčního zákona by bankám příliš problémů nezpůsobily. Většina z bank již třeba přestala účtovat poplatky za zrušení účtu a za reklamace a přistoupila ke kodexu České bankovní asociace.