Firma také ponechala stejné ceny, jen některé slevy už nebudou tak výhodné. Například cena kilometrické banky pro tři osoby na 2000 kilometrů se zvýší z 1300 korun na 1400 korun.

Vzroste také cena víkendových jízdenek v osobních vlacích pro skupiny. Dosud byla cena této slevy 130 korun, nově to bude 160 korun.

Dráhy také zruší levnější jízdu v rychlících z Prahy do Brna za 160 korun. "Tato nabídka koncepčně nezapadá do tarifního systému ČD, byla mimořádnou marketingovou nabídkou a cestující místo ní stále více preferují ostatní produkty," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Dráhy nabídkou chtěly konkurovat autobusové dopravě. V ní však velká konkurence na této trati žene jízdenky na ceny kolem 140 korun a ČD tedy příliš nových zákazníků nepřilákaly.

Pendolino do Ostravy

České dráhy nově zavedou vlak do slovinské Lublaně, změní i trasy do Vídně a Budapešti. Jinudy budou jezdit některé spoje na Slovensko nebo do Rakouska.

Na trati Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava začne od 11. prosince jezdit vlak Pendolino. Díky speciálním naklápěcím skříním může rychleji projíždět zatáčky. "Půjde o první spoje v ČR, které v celé své trase překročí průměrnou rychlost 100 km/hod.," uvedl Šťáhlavský.

Jízdenka vyjde na 500 korun, vlak trať zvládne zhruba za tři a půl hodiny. [celá zpráva]