Nafta je v porovnání s minulým týdnem o haléře levnější, litr se prodává za 29,09 koruny. Údaje v pondělí zveřejnila společnost Webfarm.

Podle analytika Volksbank Vladimíra Pikory trh čeká, zda se na lukrativních místech ceny zvýší nad 31 korun za litr. Pak by ceny opět začaly stoupat.

Opaku nahrává kurz dolaru, který v posledních dnech oslabuje. "Pro nejbližší dny proto nepočítáme s dalším výrazným růstem cen pohonných hmot," uvedl Pikora.

Pokud nepřijdou nad ropné vrty v tropických oblastech nová tornáda, dá se podle něj dokonce čekat mírný pokles cen pohonných hmot. "Pokles by to byl ale skutečně jen mírný. Pochybuji o tom, že bychom se dočkali průměrné ceny pod 29 korunami za litr," dodal.

Nejlevněji je na severu Moravy

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze, kde se litr naturalu prodává v průměru za 29,75 koruny. Nejnižší průměrná cena v republice je na severní Moravě, kde litr benzínu stojí 29,12 koruny.

Nafta stojí v hlavním městě téměř 29,40 Kč, což je o 45 haléřů více než na severní Moravě, kde je nafta nejlevnější. V dalších krajích se ceny pohybují mezi 29,02 až 29,09 koruny.