IAG v současné době vlastní necelých pět procent akcií Norwegian. Podle informací zveřejněných v dubnu chtěla získat většinu v rychle rostoucí norské firmě, aby tak posílila svůj tržní podíl oproti konkurenci dalších nízkonákladových dopravců, jako je třeba irský Ryanair. [celá zpráva]

Norwegian uvedl, že obdržel postupně dvě nabídky od IAG na koupi společnosti, ani jedna ho ale neuspokojila. Tvrdí, že podhodnocuje společnost a její perspektivu. IAG potvrdilo, že mezi firmami proběhla jednání, nepodařilo se ale dosáhnout dohody.

Akcie Norwegian na burze v reakci klesly o téměř 10 procent, pak část ztrát odmazaly. Naopak akcie IAG, které vedle British Airways vlastní třeba španělskou Iberii, na burze v Londýně rostly o 5,6 procenta.

Norwegian upoutal pozornost nabídkou levných letů, například za jednosměrnou letenku z Edinburku a Dublinu do New Yorku účtoval 99 liber (2870 korun). Dařilo se mu přilákat více cestujících, v loňském roce ale firma vykázala ztrátu kvůli nákladům na investice i zdražení leteckého paliva.