Rekonstrukce pohyblivých schodů měla podle dřívějších plánů začít na počátku loňského listopadu, stavební společnost Metrostav ale přistoupila na návrh opravy odložit, aby nenarušily předvánoční nákupy. U náměstí Republiky stojí obchodní domy Kotva a Palladium a v době adventu zde fungovaly také trhy.

Dopravní podnik hlavního města Prahy chce měnit ve směru na náměstí Republiky všechny tři eskalátory. Schody byly ve stanici zprovozněny 2. listopadu 1985 a jsou dlouhé 68 metrů; jde o páté nejdelší schody v pražském metru.

„Komplexní plán rekonstrukce a s ním související uzavření celého vstupu umožní kromě obnovy eskalátorů vyměnit také všechny rozvaděče, kabeláž, osvětlení, ale i opravit dlažbu a obložení stěn v daném vestibulu,“ řekl ředitel DPP Martin Gillar.

Do rekonstrukcí pohyblivých schodů pražský dopravní podnik investuje stovky miliónů korun.

Opravy i na Muzeu a Andělu

Od středy 3. ledna začne další etapa prací ve stanici Muzeum na trase A a bude na necelých pět měsíců uzavřeno nástupiště ve směru Nemocnice Motol.

Od konce loňského září se také opravují eskalátory vedoucí do stanice metra B Anděl ze stejnojmenné křižovatky. Cestující se po dobu devítiměsíční rekonstrukce do stanice dostanou pouze od autobusového nádraží Na Knížecí.

Koncem listopadu se na pět měsíců uzavřel východní vstup do stanice metra B Palmovka, spolu se schody se zde opravují podhledy vestibulu a osvětlení. Chystá se také výměna eskalátorů na Karlově náměstí.