„Výsledky mohly být ještě lepší, ale pivovar je již od roku 2015 na horní hranici výrobních a logistických kapacit. Především v hlavní sezóně jsme dokonce bohužel museli v řadě případů odmítat objednávky našich zákazníků,“ řekl ředitel Budějovického Budvaru Petr Žáček. Bývalý ekonomický ředitel byl dočasně pověřen vedením pivovaru poté, co loni rezignoval jeho dlouholetý šéf Jiří Boček.

Budvar loni zahájil investice v řádu dvou miliard korun

Budvar loni zahájil investice v řádu dvou miliard korun.

FOTO: Budějovický Budvar

Výstav pivovaru roste dlouhodobě, od roku 2006 se zvýšil o 40 procent.

Loni se Budvar pustil do investice v řádu dvou miliard korun s cílem zvětšit logistické a následně i výrobní kapacity tak, aby po jejich dokončení výstav pivovaru dosáhl objemu dvou miliónů hektolitrů.

Registr smluv

K už dokončeným projektům rozvoje patří pak nové přetlačné tanky pro pivo před stáčením o objemu 10 000 hektolitrů. V současné době probíhá upgrade centrálního informačního systému (ERP), výstavba automatizovaného skladu, technologické lávky a silničního mostu, upřesnil Samec.

Dokončuje se projektová příprava dalších etap rozvoje, například rozšíření kvasných kapacit a stavba třetí lahvové stáčecí linky včetně rozšíření kapacit varny.

„V této souvislosti máme vážné obavy, že se do očekávaného rozvoje podniku negativně promítnou dopady zákona o registru smluv,” dodal Žáček. Tvrdí, že pokud nezískají výjimku, ztratí konkurenceschopnost a odrazí se to v hospodářských výsledcích.

Budějovický Budvar je posledním českým pivovarem, který vlastní stát. Léta se pře o práva na značku Budweiser s největším pivovarem světa Anheuser-Busch InBev.