Jestliže předloni činil prosincový výběr daní v pohostinství 10 miliard, tak loni to bylo 20 miliard.

Schillerová hájila metodiku, jak se dospělo k číslu - srovnaly se příjmy 1600 restaurací, což označila za dostatečně reprezentativní vzorek. Nárůstem byla sama překvapena. „Čekala jsem 80 procent, vedou se ale debaty jak velkou roli na tom mohlo hrát zdražení.“ To by mohlo činit asi deset procent.

Zdvojnásobení nepřekvapilo ekonoma VŠE Václava Duška: „To byl očekávaný efekt u tohoto typu malých provozoven. Drobné firmy jsou místo, kde se šidí nejvíce,“ řekl. Uvedl, že i v Dánsku nehlásilo všechny příjmy 40 procent podnikatelů a krátili daně o 16 procent. Zdůraznil, že to byly jen případy, které se podařilo dohledat. Varoval, že další etapy už nebudou mít tak velký dopad a že řemeslníci se mohou stále domlouvat se zákazníky na práci bez papírů.

Loni stoupl i výběr DPH a to z 331 miliard na 349 miliard. Podle Schillerové deset miliard připadá na vrub kontrolního hlášení DPH. Dušek ale namítl, že není lehké oddělit výsledky zavedení hlášení od vlivu růstu spotřeby a dalších faktorů. Zavedení hlášení ale také obhajoval. „Státy jsou mimořádně efektivní u výběru příjmů, kde je mohou ověřit.“