Součástí obchodu jsou i další portály jako Reisen.de, Billigfluege.de, Reisegeier.de, TravelViva, Urlaubstours nebo Hotelreservierung.de. Dokončení transakce je plánováno na začátek příštího roku.

„Díky tomu, že Invia i AIDU mají stejný byznys model, se můžeme zaměřit na vzájemnou synergii portálů a vytvořit platformu on-line služeb na poli cestovního ruchu, která cílí na trh o velikosti 140 miliónů obyvatel, zahrnující i Německo a další evropské země,” uvedl investiční partner Rockaway Jaroslaw Czernek.

Společnosti touto akvizicí podle něj navíc dělají první krok do západní Evropy.

Už jim patří Invia.cz

Transakci realizuje Rockaway společně se skupinou CEFC, která je finančním partnerem obchodu. CEFC již vlastní internetovou cestovní agenturu Invia.cz a má podíl v aerolinkách Travel Service.

„Chceme pomoci těmto společnostem využít potenciál, který nabízí nárůst čínských turistů mířících do Evropy. Plánujeme také využít synergií a příležitostí, které nabízí naše investice v oblasti cestovního ruchu, letecké přepravy či v hotelovém průmyslu,” řekla viceprezidentka CEFC Group Marcela Hrdá.

CEFC China si Českou republiku vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V Česku od loňského září vedle pivovarů PLG kapitálově vstoupila i do J&T Finance Group či strojírenské společnosti Žďas. Investovala i do nemovitostí, hotelů nebo médií.

Rockaway patří druhý největší e-shop v Česku Mall.cz.