Anonym nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu v 08.00, měla vybuchnout 180 minut po oznámení. „Podezřelý předmět ve vlaku u Olomouce pyrotechnik prohlédl a žádný nástražný systém nenašel. Co to bylo za předmět, nebudeme z taktických důvodů specifikovat,” řekla Novinkám mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská.

Doplnila, že celkem se výhrůžka dotkla 14 spojů. Policie kolem 15. hodiny oznámila, že všechny již prohlédla a žádnou bombu nenašla. Policisté zároveň pátrají po oznamovateli. Provoz se bude pomalu obnovovat.

Policisté prohledali i zavazadla cestujících

Policisté prohledali i zavazadla cestujících

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

„Celá věc je bohužel nepříjemná zejména s ohledem na cestující a zpoždění vlaků na příjezdu do cílových stanic,“ řekl Novinkám mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Kontrola vlaku na trase Praha - Košice v Hranicích na Moravě se podle něj protáhla až na 4,5 hodiny.

Policie prohledává lokomotivu RegioJetu

Policie prohledává lokomotivu RegioJetu

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

Oba dopravci nasadili na některých trasách náhradní autobusy.

ČD se výhrůžka netýká

„Po osmé hodině ráno se na Facebooku objevila hrozba, že v některém z vlaků Leo Express a RegioJet je umístěna bomba. Upozornili jsme policii a prohlídka našich pěti vlaků začala kolem desáté hodiny,” řekla Novinkám mluvčí Leo Expressu Petra Valentová.

Anonym nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu. Snímek je z ostravského hlavního nádraží.

Anonym nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu. Snímek je z ostravského hlavního nádraží.

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

Na Facebooku dopravce odpoledne (15:30) uvedl, že spoje mají předpokládané zpoždění v rozmezí od hodiny a půl až po víc než pět hodin.

Vlaky Leo Expressu původně zastavily ve stanicích Praha hl. n., Kostěnice, Olomouc hl. n. a Ostrava-Svinov.

České dráhy podle vyjádření mluvčí podobnou výhrůžku nedostaly.