O tom, že punková skupina souhlasila s použitím grafiky z jejich desek na kreditní kartu, informoval poprvé v úterý britský The Telegraph.

"Je načase, aby spotřebitelé dali do svých kapes trochu rebelie," uvádí na svém webu k novým kartám banka, která patří k finančnímu impériu Virgin miliardáře Richarda Bransona. Na kartách je zobrazeno album Never Mind the Bollocks a singl Anarchy in the U.K., které vydal nekonvenční band v 70. letech.

Banka zdůvodňuje podobu nových bankovních karet tím, že to byla právě Bransonova hudební společnost Virgin Records, která podepsala se skupinou Sex Pistols v roce 1977 její první nahrávací smlouvu.

Video

Sex Pistols: Anarchy in the U.K.

"Sex Pistols otřásly společenskými konvencemi a způsoby myšlení, stejně jako my nyní chceme otřást britským bankovním sektorem," vysvětlila ředitelka odboru pro karty ve Virgin Money Michele Greeneová.

Jde nám o vaše peníze

Na sociálních sítích byly ale reakce rozpačité i kritické. "Jak já nesnáším marketing!", "To už opravdu není nic svaté?", "Naprostá trapnost!" byly některé komentáře lidí v posledních dnech.

Příznivci punku neskrývali své rozčarování vůči Sex Pistols už v roce 2008, kdy se zpěvák a hlavní bouřlivák někdejší kapely John Lydon, více známý pod jménem Johnny Rotten, objevil v placených televizních reklamách na máslo.

Že se „pankáči” peněz neštítí, ale podle The Telegraph jasně naznačili už v roce 1990, kdy se skupina dala znovu dohromady. „Stále se šíleně nenávidíme, ale našli jsme společný zájem - a tím jsou vaše peníze,” řekl Lydon na tiskové konferenci k zahájení turné.