Nebezpečný výrobek Professionell OPTIGLEIN se dostal na trh na předváděcích akcích v obchodních centrech v Česku. „Podle informací od společnosti, která jako první uvedla výrobek OPTIGLEIN na trh v ČR, se jedná o padělek,“ uvedla mluvčí ČIŽP.

Podle dostupných informací se výrobek od originálu liší především jiným složením. „Nebezpečí padělku spočívá v jeho nízkém pH, analýzou byla zjištěna hodnota 1,4. Vzhledem k vysoké kyselosti může mít tato směs dráždivé až žíravé účinky a způsobit poleptání. Z toho důvodu by měla být klasifikována jako nebezpečná,“ upozornil ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Originál a padělek výrobku OPTIGLEIN

Originál a padělek výrobku OPTIGLEIN

FOTO: Česká inspekce životního prostředí

Padělky výrobku byly zajištěny v prostějovském obchodním centru Interspar loni v říjnu. „Podle informací inspekce se padělky mohly vyskytovat v rámci předváděcích akcí především v Olomouckém a Zlínském kraji,“ doplnila Burketová.

Hlavním poznávacím znakem, který odlišuje originál od padělku, je to, že falzifikát nemá na dně lahvičky natištěné datum spotřeby. „Výrobek byl nahlášen do výstražného systému a spotřebitelé, kteří ho zakoupili, mají právo na jeho vrácení distributorovi,“ dodala mluvčí.