eBay již v září oznámila, že vyčlení svou rychle rostoucí divizi elektronických plateb PayPal do samostatné firmy, jejíž akcie se budou obchodovat na burze. Oddělení by mělo nastat ve druhé polovině příštího roku.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Propouštění by mělo ovlivnit především zaměstnance hlavní divize, internetového trhu, a je zřejmě součástí přípravy eBay na to, že bude samostatnou firmou a případně atraktivním cílem k převzetí.

Tržní divize zahrnuje stránky eBay.com a StubHub a je ziskovější než PayPal, roste však pomaleji a ohrožuje ji konkurence jako Amazon nebo Alibaba.

Podle analytiků bude nezávislá eBay kandidátem na převzetí. Snížení počtu zaměstnanců pomůže firmě snížit provozní náklady, které jsou důležitým měřítkem při převzetí.

Provozní náklady firmy za devět měsíců letošního roku stouply o 14 procent na 6,4 miliardy USD (141,5 miliardy korun), což je zhruba polovina celkových příjmů.
Mluvčí společnosti se k plánům na propouštění odmítl vyjádřit.