Jedna z velkých amerických bank se dokonce obává, že hackeři budou schopni kódovací znaky rozluštit a z účtů obětí pak vybírat peníze. Zdroj, který informace poskytl, si přál zůstat v anonymitě, protože krádež dat se stále ještě vyšetřuje.

JPMorgan Chase a Santander Bank už snížily limity pro výběr z bankomatů a částky, které lze zaplatit u obchodníků.

Mluvčí řetězce Molly Snyderová uvedla, že nezakódovaných dat k číslům PIN se nikdo nezmocnil a že nebylo prokázáno, že by čísla PIN byla nějakým způsobem zneužita. Potvrdila sice, že některá „kódovaná data” byla ukradena, odmítla však říci, zda se to týká i PIN.

"Stále nemáme důvod se domnívat, že byla zneužita čísla PIN, ať už zakódovaná či nezakódovaná. Dosud nám nikdo nic takového nesdělil ani v rámci komunikace s finančními institucemi," sdělila mluvčí v e-mailové zprávě s tím, že vyšetřování je teprve na počátku.

Třetí největší řetězec

Target je třetím největším maloobchodním řetězcem v USA. Podnik minulý týden oznámil, že hackeři ukradli data až 40 miliónů uživatelů platebních karet, s nimiž lidé v tomto řetězci zaplatili v prvních třech týdnech předvánoční sezony. Svým rozsahem jde v USA o druhou největší krádež dat k platebním kartám. [celá zpráva]

Řetězec prozatím nesdělil, jakým způsobem byly jeho počítačové systémy napadeny, útok nicméně popsal jako velmi propracovaný. Škody po tomto kybernetickém útoku mohou jít až do stovek miliónů dolarů, zatím však není jasné, kdo je zaplatí.