Zákazník si ale musí od prodejce účtenku vyžádat a zaregistrovat ji. Státní loterijní společnost Tipos pak každých 28 dní náhodně vybere dalších osm čísel, která půjdou do tzv. druhé šance. V ní se už nevyhrávají peníze, ale věcné ceny, například automobil.

Číslo účtenky si mohou hráči zaregistrovat ve sběrnách Tiposu za 20 eurocentů.

„Druhou možností je registrace na stránce www.narodnablockovaloteria.sk, která bude funkční od prvního září. Další možností budou mobilní aplikace,“ oznámil generální ředitel Tiposu Ladislav Kriška. Bude fungovat také esemesková registrace, která bude zpoplatněna 12 eurocenty.

Rastoslav Čépe, mluvčí Tiposu, Právu řekl, že do loterie se budou moci zapojit také občané jiných zemí, pokud to neodporuje legislativě jejich mateřského státu.

Loterie by měla motivovat kupující, aby žádali v obchodech účtenky, a podnikatele, aby je vydávali. „Pomůže to k vyčištění daňového prostředí,“ řekla Právu mluvčí slovenské finanční správy Miroslava Slemenská.

Začne už v neděli
* Od prvního září 2013 je slosovatelná každá účtenka na částku jedno euro a vyšší. * Účtenku je nutné zaregistrovat.
* Jednou za dva týdny vylosují hlavní výhru 10 tisíc eur.
* Jednou za dva týdny se vylosuje devět výherců, kteří si rozdělí dalších 10 tisíc eur. * Každé čtyři týdny se losuje osm výherců věcných cen.