„Letos pokračujeme v ekologizaci a modernizaci našich zařízení a zahajujeme investice za 2,5 miliardy korun. Bude to další krok ke zlepšení života v regionu a mě těší, že tuto snahu mohu podpořit koordinací investičních projektů a výroby zároveň,“ uvedl Nair, který ve společnosti pracuje od listopadu 2007 a v dubnu 2009 byl jmenován ředitelem pro investice. Od letošního července tak má v ArcelorMittal Ostrava kromě investic na starosti také výrobní závody.


Dirk Stroo

FOTO: Archiv Právo

Dosavadní ředitel pro výrobu Stroo, který do ostravské huti nastoupil letos v lednu, nově zastává pozici generálního ředitele ArcelorMittal Frýdek-Místek. Vystřídal v této funkci Tomáše Mischingera, který po devatenácti letech ze skupiny ArcelorMittal odchází. „Vést podnik, jehož kořeny sahají až do roku 1833, a který vyrábí tak speciální výrobek, jakým jsou transformátorové plechy, je pro mě výzvou. Jsem přesvědčen, že ArcelorMittal Frýdek-Místek má obrovský potenciál,“ uvedl Stroo.

Společnost ArcelorMittal Ostrava patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby ostravské huti jsou 3 milióny tun oceli. Zaměstnává 4230 lidí, dohromady s dceřinými firmami má více než 8 tisíc zaměstnanců.

ArcelorMittal Frýdek-Místek (dříve Válcovny plechu) je významným výrobcem za studena válcovaných ocelí. V současné době má firma 640 zaměstnanců.