Přípravek se nachází v bílém plastovém kanystru o objemu jednoho galonu (3,78 litru) se šroubovacím uzávěrem. Pod uzávěrem je modré těsnící víčko. Na přední části kanystru se nachází etiketa s názvem výrobku, označením země původu (USA) a objemu.

Na zadní části kanystru je připevněna etiketa s uvedením složení výrobku, způsobu použití, výrobce, distributora, čísla šarže a data výroby včetně různých piktogramů.

U stejného výrobku jiné šarže byl podle zástupkyně hlavního hygienika ČR Viery Šedivé laboratorně prokázán obsah 95,8 procenta MMA.

„Vysoké koncentrace MMA v rozmezí mezi 80 a 90 procenty mohou způsobit dlouhodobé poškození nehtů, jsou dráždivé při vdechování a pro kůži,“ informovala Šedivá s tím, že uvedený kosmetický prostředek není bezpečný pro lidské zdraví.

Nebezpečný výrobek - sady plastových nehtů K.nail a Toe NAILS

Nebezpečný výrobek – sady plastových nehtů K.nail a Toe NAILS

FOTO: Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Další nesrovnalosti objevilo ministerstvo zdravotnictví v souvislosti se sadami barevných plastových, čirých a bílých nehtů na ruce a nohy s dekorem. Nehty i s lepidlem jsou uzavřeny v celofánu a všity do papírové skládačky. Podle Šedivé výrobek obsahuje zakázanou látku dibuthylftalát.

„Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organismu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdravá zejména u citlivých skupin obyvatel,“ doplnila Šedivá.