Analytik společnosti Piper Jaffray Gene Munster předpokládá, že akcie Apple by do roka mohly vystoupit na 910 dolarů. Munster se domnívá, že hlavním motorem růstu tržeb a zisků bude i nadále iPhone, jak tomu bylo i v minulých letech. Analytik předpokládá, že v každém čtvrtletí si kupuje novější model telefonu zhruba 70 procent lidí, kteří už mají iPhone dva roky.

„To by znamenalo, že až do roku 2015 mají 33 procent přístrojů iPhone takzvaně v kapse,“ cituje Munstera server Apple Insider. „Podle našeho názoru je to konzervativní předpoklad, vzhledem k tomu, že průměrnou dobu užívání telefonů iPhone odhadují na 24 měsíců,“ dodal.

Analytici Piper Jaffray si dělali vlastní průzkum a zjistili, že zhruba 30 procent lidí, kteří si koupili iPhone 4S hned, jakmile se objevil na trhu, jím nahradili předchozí model iPhone 4. To naznačuje, že tito lidé nahradili starší model novým v průměru po 21 měsících používání. Potom se dá podle Munstera čekat, že do roku 2015 si novější model koupí 45 procent současných vlastníků přístroje.

Akcie společnosti Apple zahájily parabolický růst zhruba loni v listopadu, kdy se prodávaly asi za 360 dolarů. Za poslední rok se jejich cena zhruba zdvojnásobila.