S návrhem navýšit jmění přišly země BRICS, tedy Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Byl to způsob, jak pomoci zemím, jež se potácejí v krizi.

Spojené státy ale trvaly na tom, že akceschopnost MMF je dostatečná. "Podíváme-li se do světa, má MMF značné, nevyužité a dostupné prostředky. Také Evropa má samozřejmě k dispozici prostředky nutné k vyřešení finančních potíží. Problémy, kterým v Evropě čelí, se řeší velice obtížně, ale je v zcela v jejich silách to zvládnout," uvedl americký ministr financí Timothy Geithner.

USA a Velká Británie ale pochválily snahy EU krizi vyřešit. Geithner označil za dobrou strategii Evropské komise zveřejněnou ve středu. Jde o pětibodový plán. Jeho součástí je rekapitalizace bank, další půjčky pro Řecko, posílení záchranného Evropského fondu finanční stability (EFSF) a posílení rozpočtové disciplíny zemí eurozóny.

Mezinárodní měnový fond (MMF) už dříve doporučil do největších evropských bank napumpovat 100 až 200 miliard eur (až 4,9 biliónu korun).

G20 vyzývá k akci 

G20  chce Evropskou unii vyzvat také k tomu, aby pečlivě hlídala zdraví svých bank a přesvědčila se, že disponují dostatkem kapitálu. G20 bude opětovně naléhat na Evropu, aby se krizi postavila čelem a urychleně přijala nutná opatření. Hrozí totiž, že bez plánu na řešení může dluhová  krize v Evropě ohrozit hospodářský růst ve zbytku světa a uvrhnout globální ekonomiku zpět do recese.

Schůzka ministrů G20 je přípravou na summit, který se bude konat začátkem listopadu v Cannes. Do té doby by podle šéfů rozvinutých ekonomik měla mít Evropa po svém nadcházejícím summitu jasno v tom, jak přesně bude v řešení dluhové krize postupovat.