„Jsme rádi, že jsme dosáhli (s vedením Foster’s) dohody o doporučené transakci, která bude takto předložena akcionářům Foster’s," uvedl ve firemním sdělení šéf SABMiller Graham Mackay. Firma dodala, že transakce je součástí její strategie globálního oživení aktivit, které obohatí její operace na rozvojových trzích Afriky, Latinské Ameriky a východní Evropy.

SABMiller předložil už v červnu nabídku na převzetí Foster’s za 9,5 miliardy australských dolarů. Vedení australské firmy ji však odmítlo s tím, že je příliš nízká. SABMiller v polovině srpna předložil tutéž nabídku přímo akcionářům, nakonec však přistoupil na zvýšení ceny. [celá zpráva]

Pod křídly společnosti se sídlem v Londýně se nyní ocitnou pospolu dosavadní značky skupiny jako Miller Lite, Peroni, Grolsch nebo Pilsner Urquell se značkami Victoria Bitter, Pure Blonde a Cascade, které vyrábí Foster’s.

Převzetí Foster’s je ve světovém pivovarnictví největší transakcí od roku 2008, kdy belgická skupina InBev zaplatila zhruba 52 miliard dolarů za amerického rivala Anheuser-Busch.