„Setkali jsme se skutečně s malou odezvou, proto jsme byli nuceni víkendové zájezdy na tuto akci zrušit,“ sdělil Plovajko. Podle něj se projevuje například fakt, že do turisticky atraktivních historických památek, jakými jsou například Westminsterské opatství, Tower či Buckinghamský palác, bude v souvislosti se svatbou značně omezen přístup. Navíc se čekají velmi přísná bezpečnostní opatření s odstřelovači na střechách.

„Předpokládáme, že speciálně na svatbu zamíří do Londýna včetně zájezdů s cestovními kancelářemi několik stovek Čechů,“ domnívá se mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Podle něj je nízký zájem způsoben možná i tím, že letecké společnosti v té době nepřišly s žádnou nabídkou výhodných letenek.

Navíc během svatby není možné v Londýně sehnat ani cenově výhodné ubytování. Ceny hotelů v Londýně jsou i normálně během roku vysoké a hotely by byly obsazeny, i kdyby se svatba nekonala.

Podobné modré šaty, které oblékla Kate Middletonová při oznámení zásnub s princem Williamem, má na sobě i její panenka.

Kate Middletonová při oznámení zásnub s princem Williamem.

FOTO: fotobanka Profimedia

Lidé se hlásili na poslední chvíli

Jak pro Novinky uvedla Eva Brázdová z cestovní kanceláře Monatour, ve středu vypravili do Londýna autobus s přibližně čtyřiceti cestujícími. Cena na dvě noci v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní činí 6000 korun, v neděli se plánuje návrat. Podle ní se lidé hlásili hlavně v minulých dnech. "Asi si na poslední chvíli řekli, že by se tam přeci jen mohli jet podívat," domnívá se Brázdová.

Video

V Londýně vrcholí přípravy královské svatby

Velká Británie je z celoročního hlediska osmou nejpopulárnější českou destinací, ročně ji navštíví 145 000 českých turistů.