Největší vystoupení turné populárního Kabátu se má odehrát 21. dubna v O2 areně. Kapela si kvůli obavám, aby její příznivci o pražský koncert nepřišli, na stejný večer pro jistotu rezervovala další halu, Tesla Arenu, řekl manažer Kabátu Radek Havlíček.

Sazka podle informací insolvenčního rejstříku dlužila k 10. březnu 26 různým věřitelům 1,37 miliardy korun po lhůtě splatnosti. O velkou peněžní částku se obává také Kabát. "Nebavíme se o desetitisících nebo stovkách tisíc, bavíme se v řádu milionů korun," konstatoval Havlíček; přesnou částku neprozradil.

Sazka by peníze utržené na terminálech měla Kabátu zasílat na základě uzavřené mandátní smlouvy. "Nejsou to peníze za služby, takže by nám je měli posílat automaticky, a to se neděje," stěžuje si Havlíček.

Sázková společnost tvrdí, že od začátku týdne peníze posílá, sama ale může rozhodovat jen o sumách do půl miliónu korun. "Všechny peníze budou poslány, ale z důvodu omezení předběžným opatřením je nemůžeme poslat najednou, ale musíme je posílat po částech," řekl mluvčí Sazky Jan Tuna.

Aby to nebudilo luxusní dojem, že se Kabát na Praze strašně 'nařachne' - my z těchto peněz máme zaplatit mimo jiné pronájem O2 areny, což jsou taky miliony korun, a zrovna tak všechny další náklady na koncert a služby, které se na to vážoumanažer Kabátu Radek Havlíček

Manažer však stále věří, že se přes současné obtíže koncert uskuteční v plánovaném termínu i na dohodnutém místě. Větší část vstupenek je již vyprodaná, management kapely se k fanouškům pokouší dostat i zbylé lístky prostřednictvím další prodejní sítě Ticketportal.

Zadržované peníze přitom kapele podle Havlíčka citelně chybí. "Aby to nebudilo luxusní dojem, že se Kabát na Praze strašně 'nařachne' - my z těchto peněz máme zaplatit mimo jiné pronájem O2 areny, což jsou taky miliony korun, a zrovna tak všechny další náklady na koncert a služby, které se na to vážou," vysvětlil.

 

FOTO: archív, Právo

Kritická varianta by podle Havlíčka zřejmě nastala tehdy, kdyby se koncert skutečně nemohl uskutečnit v O2 areně a bylo by jej třeba přesunout. "Budeme muset Bestsportu zaplatit veškeré náklady, jako kdyby koncert proběhl, a zároveň budeme platit ještě Tesla Arenu," konstatoval. Rozhodující podíl ve firmě Bestsport, které O2 arena patří, přitom kontrolují právě majitelé Sazky - sportovní svazy a sdružení.

Městský soud v Praze v pátek jmenoval členy prozatímního věřitelského výboru Sazky a znovu ustanovil předběžným správcem firmy Josefa Cupku. [celá zpráva]

Jejich úkolem bude do pěti dní posoudit úvěrové smlouvy Sazky se společností Gladiolus; podle nich by měla Sazka dostat úvěr 2,5 miliardy korun. O úpadku Sazky soud dosud nerozhodl. [celá zpráva]

"My jsme na konci toho potravinového řetězce," posteskl si Havlíček. "Dostali jsme se do kauzy, kterou jsme ani nezpůsobili, ani ji nijak neovlivňujeme, přesto to bohužel 'mete' i nás, že se nahoře dohadují o těch miliardách. Tenhle koncert Kabátu se s ohledem na to, co se děje, nemohl trefit do blbějšího termínu," dodal rocker.

Agentura problémy nemá

Žádné problémy s placením zatím nezaznamenala agentura Live Nation, která v O2 areně pořádá necelý týden před vystoupením Kabátu dva koncerty zakladatele britských Pink Floyd Rogera Waterse a poté několik dalších akcí. "Na nic si stěžovat nemůžeme," řekl dnes ČTK mluvčí Live Nation Petr Novák.