"Finanční panika je za námi," řekl Buffett. "Akcie již dosáhly dna. Nezbavujte se něčeho, co je dnes atraktivní," dodal.

Společně s Gatesem rovněž vyjádřil důvěru v kapitalismus a tržní ekonomiku. "Nemám obavy ohledně celkového přežití naší ekonomiky," uvedl Buffett. "Kapitalismus je skvělý," prohlásil Gates.

Podle amerického časopisu Forbes jsou Buffett a Gates dvěma nejbohatšími lidmi na světě. Studenti z řad posluchačů dali podle agentury AP najevo, že je důvěra této dvojice v ekonomiku těší. "Pro mnoho lidí má pravděpodobně velký význam slyšet Buffetta říkat, že jsme venku z krize," uvedl jeden ze studentů.

Buffett je podle agentury Reuters možná nejobdivovanějším investorem světa. Jeho investiční společnost Berkshire Hathaway o víkendu oznámila, že ve třetím čtvrtletí ztrojnásobila zisk, protože nárůst na akciových trzích zvýšil hodnotu jejích investičních podílů.

Společnost minulý týden uvedla, že převezme za zhruba 34 miliard dolarů železniční firmu Burlington Northern Santa Fe. Jde o největší akvizici, jakou kdy Buffett provedl, a o jeden z největších kontraktů svého druhu vůbec. Buffett řekl, že převzetí Burlingtonu je jeho sázkou na oživení americké ekonomiky.