"Proč blokádu děláme a kde to bude, jsem ministrovi vnitra Pecinovi dopředu vysvětlil, z jeho strany jsem cítil vstřícnost. Otevřeli jsme všechny informační kanály i na úrovni jednotlivých krajů. Výsledkem je, že třeba Plzeňáci do rána na vybrané silnice umístili značky zákazu jízdy traktorů. Já to pokládám za podraz. My vůbec nemusíme, když dojde na věc a nebudeme slušní, tyto informace dopředu vůbec dávat. Takže takhle se chová česká policie," řekl Veleba.

Mluvčí Krajského policejního ředitelství Pavla Soukupová se proti Velebově nařčení ostře ohradila. „Policie v souvisloti s plánovanou blokádou nepodala žádný podnět k tomu, aby na komunikacích byly dopravní značky zakazující jízdu traktorů umístěny,“ prohlásila mluvčí. „Nevím, odkud má pan Veleba takovou informaci, ale není to pravda,“ dodala Soukupová.  

Farmáři budou kvůli nízkým výkupním cenám mléka v pondělí 29. června od 09:00 ráno zhruba tři hodiny pomalou jízdou blokovat některé tuzemské dálnice a silnice. K protestním jízdám vyjet na dálnice D1 v okolí Brna a na Vysočině, na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní, ale také na silnici E55 v okolí Tábora a na komunikace na Rychnovsku a Náchodsku ve východních Čechách. Technika prý vyjede také na silnice na Blanensku, či poblíž Moravské Třebové.

Veleba již dříve připustil, že počet míst blokád se může do pondělka ještě rozšířit. Finální verzi zemědělci zveřejní pravděpodobně až v sobotu či v neděli.