Rapidshare bude muset všechny soubory, kterých se soudní nařízení týká, smazat a zabránit jejich opětovnému nahrání na server. "Rozhodnutí hamburského soudu je mezníkem pro boj skupiny GEMA proti nelegálnímu užívání hudebních děl na internetu," uvedl výkonný ředitel svazu Harald Heker. "Věříme, že tímto způsobem budeme moci omezit nelegální internetové užívání repertoáru svazu GEMA na minimum," dodal.

Rapidshare se proti rozsudku patrně odvolá ve snaze snížit rozsah trestu. Bobby Chang, jeden ze zástupců serveru, uvedl, že hudební společnosti by měly nabídnout smysluplné alternativy pro lidi, kteří na internetu vyhledávají muziku. "Myslíme si, že mnohem větší smysl by spočíval ve spolupráci, aby hudební fanoušci získali vhodné služby za vhodnou cenu a hudebním trhům se otevřely nové zdroje příjmu na internetu," řekl.

Rapidshare je jedním z největších serverů na sdílení souborů na světě. Operuje ze Švýcarska a je financován poplatky od uživatelů. Ovšem vedle Rapidshare fungují desítky podobných serverů - například FileFactory, Deposit Files, Let It Be, MediaFire, Hotfile.

Uživatelé těchto většinou zpoplatněných služeb mohou uložit do zakoupeného prostoru cokoli a správci serveru mají jen omezené možnosti kontroly zjistit, co v individuálně pojmenované soubory ve skutečnosti obsahují. Stahování bez ometzení je z Rapidshare navíc také zpoplatněno. Pokud by hudební společnosti změnily cenovou politik, nikomu by se provoz služeb, jako je Rapidshare a další, nejspíš nevyplatil.