Buffett dodal, že tyto tři banky, tedy Wells Fargo & Co, U.S. Bancorp a M&T Bank Corp, nepotřebují další kapitál z prodeje akcií a Berkshire Hathaway bude jejich akcie kupovat za současných cen.

Týká se to i SunTrust Banks, jejíž akcie Berkshire drží také; na M&T Bank se vládní test nevztahoval. Stresový test má odhalit, zda budou banky potřebovat další kapitál, aby přežily hlubší ekonomickou recesi.

Berkshire podle Buffetta také zvažuje, že by zavedla pojištění proti potenciální pandemii takzvané prasečí chřipky. Buffett a místopředseda Berkshire Charlie Munger to uvedli na nedělní tiskové konferenci den po řádné valné hromadě společnosti, na níž se do Omahy sjelo 35 000 akcionářů Berkshire. Pojišťování tvoří zhruba polovinu aktivit podniku.

Nejvýznamnější poučení, které podle Buffetta plyne z nynější finanční krize je to, že by si podniky neměly tolik půjčovat. Zároveň by si firmy měly budovat systém opatření, kterým se zajistí proti krachu, napsaly agentury Reuters a AP.

Výsledky bankovních testů měly být původně zveřejněny v pondělí. Nejmenovaný vládní zdroj o víkendu uvedl, že se výsledky zveřejní tento čtvrtek večer. Představitelé americké administrativy se prý přiklánějí k tomu, aby se výsledky testů vyhlásily za jednotlivé instituce namísto jedné shrnující zprávy.