V loňském roce se firmě ještě dařilo. Za stejné období totiž vydělala 4,3 miliónu eur, asi 107 miliónů korun.

“Na finanční krizi a následné hospodářské oslabení jsme lépe připraveni a máme větší šanci být ziskoví, než tomu bylo před rokem,” komentoval generální ředitel společnosti Anthony Denny.

“Podmínky na trhu jsou tvrdší, než jsme čekali, a nacházíme se na prahu roku, který bude pro náš sektor velkou výzvou. Nicméně poslední rok jsme tvrdě pracovali na zeštíhlení a zefektivnění firmy a naším cílem pro rok 2009 je dosáhnout celkového čistého zisku,” dodal.

I přes nepříznivé výsledky lze vidět v hospodaření společnosti drobné zlepšení. Například hrubý zisk se oproti prvním šesti měsícům letošního roku zvýšila ze 40 na necelých 60 miliónů eur.

O autobazarech dále čtěte:
Ceny ojetých aut klesly na dno, některé značky zlevnily o polovinu

Zeštíhlování společnosti

Společnost již v červnu oznámila, že se kvůli ztrátovosti stáhne z polského trhu. Soustředit se bude na prodej ojetin v Česku, Maďarsku a na Slovensku.

Autobazary vstoupily loni na pražskou burzu, od čehož si společnost hodně slibovaly. Úspěch se však nekonal, firma za celý loňský rok vykázala ztrátu 4,9 miliónu eur, tedy v přepočtu asi 120 miliónů korun, rok předtím byla v zisku.

Po loňském zklamání společnost začala snižovat i počet svých zaměstnanců. Loni v prosinci jich měla přes 3800, v současnosti jich má zhruba 1400 a do konce ruku firmu opustí ještě další stovka lidí.

O problémech v tuzemském autoprůmyslu dále čtěte:
Krize drtí český autoprůmysl, Avia na měsíc a půl zastaví výrobu
Firma ze Stříbra kvůli krizi propustí polovinu lidí
Krize se v Česku zabydluje, Tatra výrazně omezí výrobu