V Británii je ohrožena největší hypoteční banka HBOS, která se nyní pokouší spojit s Lloyds BST a vláda je ochotna převzetí podpořit, i kdyby s tím nesouhlasil antimonopolní úřad.

Zatímco některé asijské trhy během středy lehce posílily, což byl případ Tokia, Soulu a Tchaipeje, evropské trhy se dále propadly stejně jako americké. Hlavní americký index Dow Jones ztratil dalších téměř tři sta bodů, i když se pak vzpamatovat a utrpěl jen jedenapůlprocentní propad.

Technologický NASDAG se ale v jednu chvíli popadl o 3,35 procenta, než posílil a propad činil jen 2,5 procenta. Propady hlásí i evropské indexy, frankfurtský DAX o 1,75 procenta, pařížský CAC 40 o 2,14 procenta a londýnský FTSE 100 o 2,25 procenta. K jeho poklesu přispěly především propady akcií hypoteční banky HBOS, vzniklé sloučením ústavů Halifax a Bank Of Scotland v létě 2001, o 19 procent a Royal Bank Of Scotland o 10,4 procenta.

HBOS je největší britskou hypoteční bankou s pětinovým podílem na trhu. Její vedení se obává možné budoucí krize kvůli poskytování rizikových hypoték a nechce, aby byla převzata státem, jako jiná britská hypoteční banka Northern Rock. Proto se pokouší spojit s bankou Lloyds TSB.

Britský premiér Gordon Brown při jednání s ředitelem Lloyds Victorem Blankem uvedl, že by bylo nejlepší, kdyby Lloyds banku HBOS koupil a ukončil tak nejistotu. Vláda dokonce naznačila, že by spojení podpořila a zatlačila na antimonopolní úřad, protože je to „v zájmu finanční stability“ a zaručilo by to, že na záchranu ústavu nebudou potřeba peníze daňových poplatníků . Lloyds má na hypotečním trhu osmiprocentní podíl. Banka Lloyds už měla zájem i o krachují Norther Rock, ale regulační úřady byly proti.

I propadům amerických trhů přispěly ztráty amerických finančních ústavů. Akcie Goldman Sachs ztratily o 41 procento a Morgan Stanley 21 procento.