„Její úspěch spočívá v jedinečných recepturách, které nejsou pro ostatní kosmetické přípravky určené k péči o ruce běžné. Zpočátku byla indulona totiž lék,“ řekla Právu v úterý doktorka Růžena Sochorová, dermatoložka.

Do současnosti se vyrobilo 392 miliónu kusů balení indulony a tento krém se prodává v mnoha zemích střední a východní Evropy, ale například i v Thajsku a nyní je zkoušen i v USA.

:. Výroba Indulony v roce 1974. foto: Zentiva

:. Výroba krému v současnosti. Foto: Zentiva

Název Indulona je odvozený od industrializace, která v poválečném Československu probíhala. Tehdy, zejména v továrnách, někteří lidé měli problémy s pokožkou. Vznikla státní zakázka na přípravek, který měl tyto dermatologické problémy vyřešit. A tak se zrodila právě indulona. Svůj úkol splnila.

Velký podíl na jejím vzniku má světově uznávaný dermatolog profesor Eugen Hegyi, který vedl její klinické testování. Dnes je mu přes 90 let a žije v Bratislavě. Základem kvality tohoto přípravku, který se vyrábí v různém provedení, je přísná farmaceutická výroba. Přitom receptura indulony od jejího vzniku nikdy nebyla změněna, stejně jako technologický postup. Měnily se jen obaly.