„Na začátku devadesátých let jsme v Česku prodali asi metrák šnečího masa. V současnosti je to několik tun,“ popsal Novinkám vývoj na tuzemském trhu Miroslav Souček ze společnosti Snailex Plus. Ta v ČR působí od roku 1992.

Mezi šneky je slušná nabídka druhů. Krom klasického zahradního hlemýždě si našinec může pochutnat i na šnekovi z Afriky. Ty na speciálních farmách chová společnost Sanilex Plus. Konkurenční Helix nabízí převážně klasické zahradní hlemýždě, ale i druhy například z Balkánu. Firma se zaměřuje především na vývoz, loni tak vyexportovala přibližně 500 tun šneků.

Podle Ondřeje Vyhnálka jsou šneci pouze sezónní záležitostí. Helix se totiž zabývá jejich výkupem a maso následně zpracovává. „Nakupujeme z Čech, Polska a i z dalších zemí, ale vždy jen v období od 15. do 25. května,“ uvedl Vyhnálek.

Předkrm za sto korun

Vyhnálek i Souček se shodují, že konzumace šneků v Česku pomalu roste. Velkým problém je prý zejména vyšší cena. Dvanáct šneků může přijít v restauraci prý i na sto korun. Jedná se ale pouze o předkrm, nelze tím nahradit hlavní jídlo. Podle Vyhnálka patří mezi další důvody, proč se šneci v českém jídelníčku příliš často nevyskytují, to, že je Češi neumí připravovat.

Mezi velké konzumenty u nás patří prý Rusové. „Největší odbyt máme v Karlových Varech a poté v Praze,“ řekl Souček.

Připomněl, že šnečí maso je velice zdravé a lahodné. Navíc neobsahuje žádný tuk. Výhodou chování šneků je to, že na dvou kilech krmiva je možné získat jedno kilo masa.