Hlavní obsah
Na ilustračním snímku největší šumavský vodopád Bílá strž Foto: archiv NP Šumava

Ztraceného německého houbaře hledala horská služba dlouho do noci

Téměř do půlnoci hledala v sobotu šumavská horská služba v nepřehledném, obtížně přístupném terénu v nejpřísněji chráněné lokalitě Velká niva ztraceného německého houbaře.

Na ilustračním snímku největší šumavský vodopád Bílá strž Foto: archiv NP Šumava
Ztraceného německého houbaře hledala horská služba dlouho do noci

„Trojice mužů vyrazila na houby a jeden z nich se z nepřehledného mokřadu  naposledy ohlásil přátelům kolem páté odpoledne. Pak s ním ztratili kontakt a večer to oznámili Policii ČR, která nás okamžitě požádala o pomoc,“ řekl Právu jeden ze zasahujících členů horské služby Ondřej Zeman.

Dodal, že pátrací akce začala v půl osmé a zapojili se do ní kromě horské služby i policisté, hasiči z Lenory a Volar, jeden z lesníků  a pomáhala i posádka policejního vrtulníku s termovizí a lokalizátorem signálu mobilního telefonu.

„Celkem nás pátralo třicet, z toho deset našich záchranářů. Šli jsme rojnicí přes rezervaci a na druhé straně čekal i náš psovod,“ shrnul Zeman masivní pátrání, které skončilo kolem jedenácté šťastně, kdy záchranáři muže našli a pouze s poraněným kolenem jej transportovali k jeho kamarádům. Ti ho převezli na hranice, kde si muže už čekali němečtí zdravotníci.

„Velká niva je jednou z nejpřísněji chráněných lokalit na Šumavě. Netušíme, proč se němečtí houbaři vydali právě tam. Asi je nikdo nevaroval a neřekl jim, že do rezervace je vstup zakázán a nenajdou v ní ani žádné cesty,“ dodal náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků