Hlavní obsah
Policisté na místě střelby Foto: Petr Sznapka, ČTK

Zranění při střelbě na exekutora zůstávají v nemocnici. Muž je stále na JIP

Stav exekutora a úřednice, které při pokusu o soudní vystěhování postřelil ve středu agresivní dlužník ze Slezské Ostravy, je stabilizovaný. Oba utrpěli střelné poranění v oblasti bérce a oba jsou mimo ohrožení života. Informaci ve čtvrtek dopoledne potvrdila Fakultní nemocnice v Ostravě, kde jsou oba zranění hospitalizovaní.

Policisté na místě střelby Foto: Petr Sznapka, ČTK
Zranění při střelbě na exekutora zůstávají v nemocnici. Muž je stále na JIP

Nejzávažnější zranění utrpěl jednapadesátiletý exekutor, který měl stejně jako 37letá žena velké štěstí, že ho střela nezasáhla do životně důležitých orgánů. „Před chvílí jsem hovořil s lékařem a po včerejším ošetření nedošlo během noci k žádným komplikacím. Stav pacienta je relativně stabilizován, stále je ale ještě hospitalizován na jednotce intenzivní péče,“ uvedl náměstek ředitele nemocnice pro léčebnou péči Josef Srovnal.

Stav hospitalizované ženy – úřednice, která exekutora doprovázela – je podle něj lepší. „Je na standardní jednotce. Co se týká předpokládaného propuštění do domácího ošetřování, termín zatím nebyl stanoven,“ dodal.

Jak Novinky informovaly, incident se stal ve středu ráno. Při soudním vystěhování začal dlužník pálit z automatické útočné střelné zbraně na exekutora a jeho doprovod.

Byl to zlý člověk, popsala zastřeleného dlužníka z Ostravy místní obyvatelka

Video: Aleš Honus, Právo

Následně ho zastřelili policisté, kteří při exekuci dělali asistenci. Vedení policie tento zákrok ocenilo za vysoce profesionální a uvedlo, že situace mohla být mnohem tragičtější, protože muž měl k dispozici další tři plné zásobníky střeliva, takže nelze vyloučit, že se na útok připravoval. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků