Hlavní obsah

Zlínští lidovci nominovali Čunka na předsedu strany

Lidovci ve Zlínském kraji podpořili kandidaturu senátora a starosty Vsetína Jiřího Čunka na předsedu KDU-ČSL. Jeho nominaci doporučilo 70 přítomných delegátů, tři se zdrželi, nikdo nebyl proti. "Jsem důvěrou potěšen, tak vekou podporu jsem nečekal," okomentoval rozhodnutí konference Čunek.

Zlínští lidovci nominovali Čunka na předsedu strany

Za svoji programovou prioritu označil znovuzískání důvěry ze strany voličů a důraz na sociální spravedlnost. Podle něj je třeba "zvýraznit sociální část směrem k sociální spravedlnosti a nejenom sociální rovnosti" a změnit sociální politiku, která "generuje ty, kteří nemusí pracovat, když nechtějí."

Čunek by taky chtěl, aby hlavním tématem lidovců nebyl boj proti komunismu, který se prý často vyznačuje dvojsmyslností. "Když se bojuje o prezidenstké křeslo, tak se za komunistických hlasů nikdo nebojí, ale pak se před voliči ohání protikomunistickými hesly," uvedl.

Senátor ale nechce rušit usnesení lidoveckého kongresu, které zakazuje straně účastnit se vlády, ve které by byli komunisté nebo ji jen podporovali. "Antikomunismus by měl být samozřejmostí," dodal Čunek. [celá zpráva

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků