Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Eloy Alonso, Reuters

Zima už byla. Během února se oteplí

Velmi chladný začátek února máme podle dlouhodobého výhledu meteorologů za sebou a čeká nás na pár týdnů mírné oteplení.

Ilustrační foto Foto: Eloy Alonso, Reuters
Zima už byla. Během února se oteplí

„Období od 9. února do 8. března 2015 očekáváme jako celek teplotně průměrné. Po chladném prvním únorovém týdnu se bude oteplovat. Nejteplejší týden očekáváme v období 16.-22. února, relativně nejchladnější vůči dlouhodobému průměru by měl být první týden v březnu,” uvedli meteorologové.

Srážek bude nejméně koncem února, naopak první březnový týden, kdy přituhne, by mohlo i sněžit.

Západ ČR zažil „Sibiř”

Měsíční výhled nemůže předpovídat konkrétní teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny. Vyjadřuje spíše očekávaný trend ve vývoji počasí a odhaduje celkový charakter období.

Velmi mrazivé ráno zažili v sobotu obyvatelé na západě Čech. Teplota například v Šindelové na Sokolovsku klesla pod mínus 20°C. Meteorologové také v sobotu varovali před silným větrem, který v nárazech může dosahovat až 70kilometrové rychlosti. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků