Hlavní obsah
Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zima stále nekončí, ve středu může připadnout dalších 20 centimetrů sněhu

Sníh, který v neděli zasypal prakticky celou Moravu, nemusí být posledním dozvukem letošní zimy. Meteorologové očekávají, že další silné sněžení přijde ve středu. Napadnout by podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohlo dalších až 20 centimetrů sněhu.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zima stále nekončí, ve středu může připadnout dalších 20 centimetrů sněhu

Sněžit by mělo opět zejména na východě republiky, především v Moravskoslezském kraji a v Beskydech. Meteorologové dodávají,že předpověď se bude ještě upřesňovat.

Prozatím předpověď hovoří o tom, že v polohách pod 400 metrů by se mohlo jednat o smíšené srážky či déšť. Teploty by se měly přes den pohybovat mezi minus jedním a třemi stupni. V noci poklesnou na nulu až minus čtyři stupně.

Sněhová kalamita v Zubří, okres Vsetín

Foto: Pro Novinky M. Vašát

V úterý by mělo být oblačnosti méně, převládat by mělo polojasno, ale v průběhu dne se začne od jihu zatahovat a objeví se srážky. V nižších polohách půjde o déšť se sněhem, ve výše položených oblastech půjde o sněžení.

BEZ KOMENTÁŘE: Sníh zasypal také jižní Čechy

Video: Prima FTV

V průběhu víkendu napadlo na Moravě až půl metru sněhu a meteorologové přiznávají, že v tomto období nejde o obvyklý jev. [celá zpráva]

Se sněhovými přívaly se museli vypořádat rovněž v jižních Čechách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků