Hlavní obsah
Hradní kancléř Vratislav Mynář. Foto: Jan Handrejch, Právo

Zemanův kancléř Mynář odmítá spekulace o podílu na úmrtí Kubery

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek vydal prohlášení, v němž odmítl spekulace, že by mohl mít podíl na úmrtí tehdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Kubera náhle zemřel 20. ledna.

Hradní kancléř Vratislav Mynář. Foto: Jan Handrejch, Právo
Zemanův kancléř Mynář odmítá spekulace o podílu na úmrtí Kubery

Mynář tvrdí, že se s Kuberou znal mnoho let a tykali si. „Tykání mi nabídl on sám. Byli jsme spolu na pivu, vypili jsme si i nějakého toho ,panáka‘,“ uvedl.

To kontrastuje s tvrzením Kuberovy choti Věry, která v rozhovoru pro Mf Dnes uvedla, že její manžel „pana Mynáře opravdu nikdy nemusel“, a Mynářovo dřívější tvrzení o přátelství označila za lež.

Kancléř rovněž tvrdí, že až na jednu byl vždy účasten schůzek Kubery s prezidentem Milošem Zemanem. Z nich byly pořizovány zápisy, ze kterých podle něj plyne, že „k žádnému vyhrožování či vydírání na nich nedošlo“. Jde o narážku na Kuberův záměr navštívit Tchaj-wan, který se nezamlouval Hradu ani čínské ambasádě.

Lidé z Kuberova okolí popsali, že krátce před smrtí čelil kvůli plánované cestě enormnímu tlaku.

Mynář má na rozdíl od Kuberové, která si tento týden postěžovala, že stále nezná přesnou příčinu smrti svého muže, patrně jasno, proč Kubera zemřel. „Pan Kubera byl bohužel nemocný a svou nemoc nebral vážně. Vysoký tlak je zákeřná nemoc, která nebolí,“ uvedl v prohlášení.

Tvrdí rovněž, že Kuberovi bylo patrně do poslední chvíle dobře a nepociťoval žádné obtíže. Věra Kuberová naopak tvrdí, že její manžel se v poslední dny, kdy absolvoval schůzku s prezidentem a návštěvu čínské ambasády, změnil a z obou setkání byl rozladěný.

Na schůzce s prezidentem měl dostat výhrůžný dopis z čínské ambasády, který jej varoval před následky cesty na Tchaj-wan. Podle Deníku N si vypracování dopisu objednal u čínské ambasády právě kancléř Mynář.

Ten v prohlášení znovu odmítl, že by si měl výhrůžný dopis objednat, a hrozí novinářům právními kroky, pokud své tvrzení nedoloží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků