Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo

Zeman podepsal novelu umožňující vysokým školám upravit výuku kvůli koronaviru

Vysoké školy budou moci i příští rok učit a zkoušet kvůli epidemii koronaviru na dálku, upravovat harmonogram studia a termíny přijímacích zkoušek. Novelu vysokoškolského zákona podepsal prezident Miloš Zeman. Oznámil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo
Zeman podepsal novelu umožňující vysokým školám upravit výuku kvůli koronaviru

Dálkovou výuku a úpravy v akademickém roce dělaly školy kvůli koronaviru už na jaře. Umožnil jim to zvláštní zákon, který je ale účinný jen do konce letošního roku. Nová trvalá ustanovení ve vysokoškolském zákoně na tuto normu navazují.

Návrh zákona projednala Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze a následně ji přijal Senát. Úprava reaguje na epidemii covidu-19, školy ji ale budou moct využít do budoucna i při jiných mimořádných situacích, uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO) novelu v horní komoře.

Vysoké školy zavedly on-line výuku kvůli vládním opatřením k omezení šíření nového koronaviru na přelomu září a října. Podle ministerstva lze předpokládat, že protiepidemická omezení ovlivní jejich fungování i v první polovině roku 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků