Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman spadl a zlomil si ruku. Už je po operaci

Prezident Miloš Zeman je po úrazu pravé ruky v nemocnici. V úterý večer to oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman podle něj upadl, když se zvedl po sledování televize. Operace zlomené pravé ruky podle něj proběhla standardním způsobem a Zeman je v pooperační péči.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zeman spadl a zlomil si ruku. Už je po operaci

„Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a po ukončení nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži,” napsal Ovčáček Novinkám.

„Nejde o stav ohrožující na životě,“ uvedl mluvčí na Twitteru.

Zeman byl převezen na operaci do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Kolem 23. hodiny Ovčáček Novinkám sdělil, že operace právě probíhá. Ráno sdělil ČTK, že operace proběhla běžným způsobem. Nyní je Zeman ve standardní pooperační péči.

České televizi Ováček řekl, že šlo o bolestivou záležitost, ale že před operací Zeman komunikoval se svými spolupracovníky. Operace podle něj vyžadovala celkovou narkózu.

Pětasedmdesátiletý politik si dlouhodobě stěžuje na neuropatii dolních končetin, kvůli níž hůře chodí. Právě ta byla podle Ovčáčka příčinou jeho pádu. „Program pana prezidenta bude uzpůsoben rekonvalescenci,“ doplnil mluvčí.

Kromě neuropatie Zeman v minulosti připustil také, že hůře slyší a má nízký tlak. O cukrovce, s níž byl rovněž sledován, v minulosti prohlásil, že mu „odešla“. Koncem loňského roku absolvoval v nemocnici „rekondiční pobyt”.

Nedávno hlavě státu skončila dovolená. V úterý Zeman přijal na Pražském hradě předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků