Hlavní obsah
Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman je nejhorším možným kandidátem na Hrad, píše slovenský Sme

Expremiér Miloš Zeman, jeden z favoritů nadcházejících voleb českého prezidenta, je podle slovenského listu Sme nejhorším ze všech možných kandidátů. Česko je prý blízko mečiarismu. Jde o jeden z nejtvrdších slovenských komentářů české politické scény.

Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zeman je nejhorším možným kandidátem na Hrad, píše slovenský Sme

Sme upozorňuje, že za Zemanem stále stojí velmi rozsáhlé zázemí podivných až hrůzu nahánějících vazeb sahajících od bývalých komunistických aparátčíků a tunelářů až do Moskvy. „Navíc má bohaté zkušenosti s budováním mocenských struktur. Zeman má velkou šanci, aby jako prezident vládl společně se silnou koalicí sociálních demokratů a komunistů,“ konstatuje slovenský list.

Sme píše, že poměry v Česku nikdy nebyly tak blízko k poměrům na mečiarovském Slovensku jako za Zemanovy vlády v letech 1998 - 2002. „Včetně vládního primitivismu a vulgárnosti,“ dodává list.

Slovenský deník upozorňuje, že Zeman s Václavem Klausem uzavřeli opoziční smlouvu, která načas zrušila opoziční kontrolu vlády a zasadila rozvíjející se české demokratické politické kultuře ránu, ze které se stále nevzpamatovala.

„Zeman dláždil cestu komunistů ke spoluúčasti na moci a podporoval růst vlivu putinovského Ruska v Česku. Příchod Zemana na Pražský hrad by byl nejen pokračováním, ale také vystupňováním a zvulgárněním Klausovy politiky oslabování právního státu, demokratické kontroly moci, nacionalismu a odmítání vyrovnání s minulostí,“ dodává Sme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků